یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال سمنان به کار خود پایان داد
پنجمین نمایشگاه استانی رسانه های دیجیتال و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان بدون تمدید
اجرای طرح مبارزه با قاچاق محصولات رایانه‌ای
عیسی زارع پور گفت: طرح ویژه کنترل بازار قاچاق محصولات رایانه ای از نیمه دوم امسال با همکاری ناجا اجر
دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان گشایش یافت
نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال شهرستان دامغان همزمان با هفته دفاع مقدس در محل کانون فرهنگی بسیج ش
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

 تاریخچه:

 سمنان یکی از شهرهای ایران، مرکز استان سمنان و شهرستان سمنان است. این شهر در جنوب رشته کوه البرز و شمال دشت کویر در راه تهران به خراسان قرار گرفته است. آب و هوای آن خشک و معتدل می‌باشد. نژاد مردم سمنان آریایی است و به زبان سمنانی سخن می‌گویند. بارتولد بر این باور بود که سمنان همان سرزمینی است که ایزیدور خاراکسی به نام “قومیسنه” از آن یاد کرده است. درباره وجه تسمیه یا نام سمنان که به این منطقه اطلاق می‌شود.آب و هوای این شهر در تابستان بسیار گرم و در زمستان نسبتاً سرد می‌باشد. بارندگی‌های این شهر در فصول سرد سال صورت می‌گیر.ر جنوب سمنان مناطقی چون دشت کویر، ریگ جن، تپه‌های حصار از مهم ترین ویژگی‌های جغرافیایی به شمار می‌روند. رودخانه فصلی گل رودبار در شمال غرب این شهر و با سرچشمه گرفتن از رشته کوه‌های البرز و گذر از شهرستان مهدیشهر به دشت کویر می‌ریزد. رود گل رودبار از سه کیلومتری باختر مهدیشهر سرچشمه گرفته و شاخابه رودهای ده صوفیان و شهمیرزاد و کاریزهای روستای درجزین به این رود می‌پیوندند. رود گل رود در شمال سمنان در جایی به نام “آب پخش کن” به ۵ شاخه بخش می‌شود.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان

 پنجمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان با حضور عباس رهی استاندار سمنان، امیر علی عموزاده مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عیسی زارع پور رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و جمعی از مسئولان استانی از 4 الی 9 اردیبهشت ماه 89 در سالن نمایشگاه وحدت واقع در بلوار 17 شهریور از ساعت 10 صبح لغایت 21 برگزار گردید.

 از اهم اهداف برگزاری این نمایشگاه می توان به موادر ذیل اشاره کرد:

1. توسعه فرهنگ استفاده از رسانه های دیجیتال

2. زمینه سازی مشارکت افراد توانمند

3. آشنایی با دستاوردهای دیجیتال و بهرمندی از تولیدات رسانه های دیجیتال

این نمایشگاه در بخش های نرم افزارهای رایانه ای، نرم افزارهای تلفن همراه، بازیهای رایانه ای، پایگاههای اینترنتی و بلاگها، فنآوری و نوآوری در رسانه های دیجیتال، خانواده و رسانه های دیجیتال، نشست و کارگاههای آموزشی، مسابقات، رسانه دیجیتال در آیینه هنر و در فضایی بالغ بر 2600 متر مربع و با حضور 90 شرکت و موسسات دیجیتالی ادامه یافت.

مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: فرهنگ‌سازی در استفاده صحیح از ابزارهای دیجیتال، زمینه‌سازی برای مشارکت افراد توانمند در تولید نرم‌افزار و ابزارهای سودمند دیجیتالی و آشنایی با آخرین تولیدات این حوزه از مهم‌ترین اهداف برپایی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در استان سمنان است.

عموزاده افزد: بهره‌گیری از تولیدات رسانه‌های دیجیتال و بهره‌مندی تمام اقشار جامعه نظیر روحانیان، دانشجویان، دانشگاهیان و دانش‌آموزان از تولیدات دیجیتال از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه در سمنان است.

وی خاطر نشان کرد: تجمع مردم قبل از بازگشایی نمایشگاه در ساعات اولیه صبح و حضور مستمر در کل ساعات روز باعث شده است تا نمایشگاه سمنان به عنوان پرفروش ترین نمایشگاه شاهد بازدید بی نظیر مردم باشد.

افتتاح نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان .

 

 دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان(دامغان)

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال شهرستان دامغان درتاریخ 1389/6/31 همزمان با هفته دفاع مقدس در محل کانون فرهنگی بسیج شهرستان واقع در میدان پسته با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان دامغان حجت الاسلام و المسلیمن ترابی به همراه جمعی از فرماندهان و مسئولین کشوری و لشکری آغاز شد و تا هفتم مهرماه ادامه یافتکه استقبال گسترده خانواده های دامغانی موجب تمدید متوالی زمان نمایشگاه در روز های آخر شد.

افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال سمنان

پوستر پنجمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان

پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال سمنان 

بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال سمنان

بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال سمنان

پوستر نهمین نمایشگاه استانی و دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان سمنان

پوستر دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال سمنان

بنر محیطی دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال سمنان

بنر محیطی دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال سمنان 


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.