چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸
 
گالری عکس نمایشگاه گالری عکس نمایشگاه
نقد بازیهای رایانه ای در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قم
کارگاه آموزشی نقد و بررسی اسلام هراسی و ایران هراسی در بازیهای رایانه ای با سخنرانی مهندس علی صابون
افتتاح سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم
سی و هشتمین نمایشگاه استانی و سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم در صبح روز شنبه 6 شهریور ماه
نمایش آخرین دستاوردهای رسانه‌های دیجیتال در سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قم
استاندار قم با اشاره به شکل‌گیری گفتمان فرهنگی دنیای امروز در قالب رسانه‌های دیجیتال، گفت: تا به امر
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

قم در ۱۲۵ کیلومتری جنوب تهران پایتخت ایران قرار گرفته‌است. این شهر در کنار رودخانه قمرود و در دشت قم قرار دارد. لقب رسمی و مورد استفاده در رسانه‌ها و همینطور شهرداری قم "پایتخت مذهبی ایران و قطب فرهنگی" است.قم آب و هوای گرم و نیمه خشک دارد.قم مهاجرپذیرترین شهر ایران است. بیش تر مهاجران را طلبه‌های حوزه‌های علمیه و مراکز علمی و دانشگاهی تشکیل می‌دهند که بسیاری از آنان به همراه خانواده‌های خود به قم مهاجرت می‌کنند.زبان عموم مردم قم فارسی است که با لهجه قمی بیان می‌شود. صنایع دستی قم، قالی ابریشم به همراه مهر و تسبیح و انجیر مهم ترین سوغات قم شمرده می‌شوند.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم:

اولین دوره نمایشگاه استانی از این دست با عنوان نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم، روز چهار شنبه 87/11/2 بهمن ماه با حضور فرمانده نیروی انتظامی استان قم، حجّت الاسلام و المسلمین شرفخانی معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي،حجّت الاسلام و المسلمین راست‌گو مسئول بخش کودکان و نوجوانان دفتر تبلیغات اسلامی، استاد آقا مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان وجمعی از مسئولان استان در بخش های نرم افزارهای رایانه ای، نرم افزار های تلفن همراه،پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها، خانواده و فناوری اطلاعات، نشست های تخصصی و کارگاه ها و بخش ویژه انقلاب اسلامی با مشارکت 70 غرفه برگزار و با استقبال گسترده مردم و مسئولان روبه رو شد تا 7 بهمن ماه از ساعت صبح ها 9 الی 12 و عصرها 15 الی 21 ادامه یافت.

بسیاری از مسئولان استانی در بازدید از نمایشگاه این اقدام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را گامی مهم و حیاتی در حوزه فرهنگ دانستند و خواستار تداوم و تعمیق آن در این استان و دیگر استان های کشور شدند.این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 3000 مترمربع و با استقبال بیش از 110000 نفر درمحل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قم ادامه یافت.

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم

 

دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم:

 بیست و پنجمین نمایشگاه استانی و دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم، روز چهار شنبه 90/11/5 بهمن ماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین موسی‌پور استاندار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت‌الاسلام والمسلمین آتش‌زر رئیس شورای اسلامی شهر قم، محرری معاون توسعه منابع انسانی استانداری قم و اسماعیلی‌طبا مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم وجمعی از مسئولان استان در بخش های نرم افزارهای رایانه ای، نرم افزار های تلفن همراه،پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها، خانواده و فناوری اطلاعات، نشست های تخصصی و کارگاه ها، جنگ نرم، نگارگذرفناوری و نوآوری، مسابقات و شهر دیجیتال با مشارکت 64 غرفه برگزار و با استقبال گسترده مردم و مسئولان روبه رو شد تا 9 بهمن ماه از ساعت صبح ها 9 الی 12 و عصرها 17 الی 20 ادامه یافت.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان با بیان اینکه اگر ما فضای مجازی را فتح نکنیم دشمنان توطئه‌های خود را محقق شده خواهند دید، باید توجه داشته باشیم که اینترنت دشمن ما نیست بلکه دشمن ما در اینترنت فعالیت می‌کند و این امر وظیفه موسسات تولید نرم‌افزار دینی را چندین برابر می‌کند. این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 3000 مترمربع و با استقبال بیش از 40000 نفر درمحل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قم ادامه یافت.

افتتاح دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم  

 

سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم:

سی و هشتمین نمایشگاه استانی و سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم در صبح روز شنبه 91/6/17 باحضور کرم رضا پیریایی استاندار قم، سید مرتضی اسماعیلی‌طبا مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، حجت الاسلام والمسلمین انصاری معاون سیاسی استاندار قم، مهدی مقدسی معاون مرکز رسانه های دیجیتال، حسین واعظیان مدیرروابط عمومی و امور بین الملل مرکز رسانه های دیجیتال و برخی از مسئولان استان در مجتمع امام خمینی واقع در انتهای خیابان انقلاب، جنب بلوار گلزار شهدا  آغاز شد و تا21 شهریور ماه از ساعت 10 الی 21 ادامه یافت.

این نمایشگاه در بخش های نرم افزارهای رسانه ای، بازی های رایانه ای، فرصت ها و تهدیدها، خانواده و سرگرمی های دیجیتال، نشست و کارگاه های تخصصی، هنرهای دیجیتال، کودک و رسانه برگزار شد.

کرم رضا پیریایی استاندار قم در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در قم، با اشاره به تاثیر رسانه های دیجیتال در انتقال محتوای دینی و مذهبی به مردم، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت های رسانه های دیجیتال و تکنولوژی های نوین گامی اساسی در جهت مقابله با هجمه های ضد دینی و فرهنگی است. در این نمایشگاه بخش عمده ای از پتانسیل و توانمندی های کشور در حوزه های مختلف رسانه های دیجیتال در فضایی بالغ بر 2500 متر مربع، با حضور 64 غرفه شرکت کننده و با استقبال بیش از 30000 نفربرگزار گردید.

افتتاح سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم  

پوستر اولین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم

 پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قم

پوستر بیست و پنجمین نمایشگاه استانی و دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم

 پوستر دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قم

پوستر سی و هشتمین نمایشگاه استانی و سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قم

 پوستر سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.