یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
وزیر ارشاد: باید صادرات نرم‌افزار به مهمترین صادرات کشور تبدیل شود
سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بازدید از هفتمین نمایشگاه استانی و
بازدید مدیرکل راه و ترابری مازندران از نمایشگاه رسانه های دیجیتال
مدیرکل راه و ترابری مازندران به همراه مدیر روابط عمومی اداره کل از نمایشگاه رسان
مازندران میزبان نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: کلیه محصولات نرم افزاری نخستین نمایشگا
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه

مازندران استانی در شمال ایران و در کرانه‌های جنوبی دریای مازندران می‌باشد. قله دماوند مرتفع‌ترین قله ایران در مازندران و در شهرستان آمل قرار دارد. این استان از لحاظ جاذبه‌های گردشگری وجذب توریست رتبه یک را در ایران دارا است و از جنگل،دشت،کوه و دریا سود بسزایی می‌برد. مازندران بلندترین (دماوندکوه) و پست ترین(دریای مازندران) نقاط ایران را در خود جای داده است. این استان یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق از لحاظ تراکم جمعیتی و یکی از غنی‌ترین آنها از لحاظ منابع گوناگون زیرزمینی می‌باشد. این استان دارای 22 شهرستان است. مازندران قدیمیترین مردم را در جهان از نظر یک جا نشینی دارد. مردم مازندران به زبان مازندرانی یا تبری و فارسی سخن می‌گویند و به دلیل شیب تند سلسله جبال البرز که سر چشمه رودهای فراوانی است، آبشارهای کوچک و بزرگ متعددی دارد که از نواحی مختلف آن سرازیر می‌شوند و عمدتا در نواحی مرکزی این سلسله جبال قرار دارند.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مازندران

سومین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مازنردان در 1388/8/23 با حضور آقای نجار وزیر کشور،هادی ابراهیمی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، عیسی زارع پور رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، حسن حبیبی استاندار مازندران،علی اصغر یوسف نژاد نماینده مازندران در مجلس، و یکی دیگر از نمایندگان مازندران در مجلس و برخی از مسئولان استانی و شهرستان ساری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان مازندران واقع در کیلومتر 7 جاده نکا از ساعت 9 الی 20 آغاز شد و تا سی ام آبان ماه ادامه یافت.

این نمایشگاه در شش بخش اصلی(نرم افزار های رایانه ای، نرم افزار های تلفن همراه، بازی های رایانه ای، فناوری و نوآوری، هنرهای دیجیتال، پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها) و پنج بخش جانبی (خانواده و رسانه های دیجیتال، رسانه های دیجیتال در آیینه هنر، مسابقات و سرگرمی، نشست و کارگاه های آموزشی، شهر دیجیتال حرکت به سوی اصلاح الگوی مصرف)برگزار شد و بخش عمده از پتانسیل و توانمندی های کشور در حوزه های رسانه های دیجیتال در فضایی بالغ بر 5000 متر مربع، با حضور 90 غرفه شرکت کننده و بیش از 4000 اثر به نمایش گذاشته شدو بیش از 40 کارگاه آموزشی و نشست تخصصی در موضوعات اصلی و جانبی نمایشگاه برگزار گردید.

افتتاح نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مازندران  

پوستر سومین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مازندران

بنر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مازندران

 طرح بنر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مازندران

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.