یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 

آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اراک
چهاردهمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال کشور‌ و نخستین نمایشگاه دیجیتال استان مرکزی در اراک گشایش یافت.
بازدید آیت الله دری نجف آبادی از نمایشگاه رسانه های دیجیتال اراک
صبح امروز نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مرکزی میزبان آیت الله دری نجف آبادی بود
بازدید سید احمد لطفی نماینده مردم اراک از نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اراک
نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اراک میزبان سید احمد لطفی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی ب
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه

یکی از کلان‌شهرهای ایران و از بزرگترین شهرهای مرکز ایران است. از سده دوم اسلامی ناحیه میان همدان، ری و اصفهان عَراق نامیده شد که بعدها برای تمایز با عراق عرب آن را عراق عجم نامیدند. عَراق معرب اراک است. اراک نسبت به بسیاری از شهرهای ایران، شهر جوانی محسوب می‌شود. این شهر در دوران قاجار بنیان گذاشته شده و کمی بیش از دو قرن قدمت دارد. نام شهر که ابتدا قلعه‌ای نظامی در کنار روستای کرهرود بود قلعه سلطان‌آباد، بعد سلطان‌آباد عراق و در سال ۱۳۱۶ خورشیدی به اراک تغییر نام داد. بانی شهر اراک یوسف‌خان گرجی معروف به سپهدار بود که شهر را در طول چند سال و با هزینه ۲۰۰٬۰۰۰ تومان ساخت. در شهر جدید تمامی تأسیسات شهری از قبیل قنات، حمام، آب‌انبار، مسجد، مدرسه، سقاخانه، بازار و ارگ حکومتی ساخته شد. با رونق‌گیری اقتصاد شهر و عبور راه‌آهن سراسری از شهر، مهاجرت به شهر افزایش یافت.

مردم شهر اراک عمدتا مسلمان و پیرو مذهب شیعه هستند، اما اقلیتی از مسیحی و بهائی نیز وجود دارند. زبان مردم، فارسی با لهجه اراکی است. 

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مرکزی

چهاردهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مرکزی در تاریخ 89/12/25 با حضور سردار مجتبایی فرمانده نیروی انتظامی استان مرکزی،مسلم پورقاسمیان فرماندار اراک، محمدحسن آصفری دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اراک، آقای مشایخی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکزی، عیسی زارع پور رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و برخی از مسئولان استانی در محل مصلای بزرگ شهر اراک واقع در سرداران آغاز شد و از ساعت 9 الی 18 تا اول اسفند ماه ادامه یافت.

این نمایشگاه در شش بخش اصلی(نرم افزار های رایانه ای، نرم افزار های تلفن همراه، بازی های رایانه ای، فناوری و نوآوری، هنرهای دیجیتال، پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها) و پنج بخش جانبی (خانواده و رسانه های دیجیتال، رسانه های دیجیتال در آیینه هنر، مسابقات و سرگرمی، نشست و کارگاه های آموزشی، شهر دیجیتال حرکت به سوی اصلاح الگوی مصرف)برگزار شد و بخش عمده از پتانسیل و توانمندی های کشور در حوزه های رسانه های دیجیتال در فضایی بالغ بر 3400 متر مربع، با حضور 100 غرفه شرکت کننده و بیش از 2500 اثر به نمایش گذاشته شد.

افتتاح نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اراک  

پوستر چهاردهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مرکزی

پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اراک

بیلبورد نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اراک

بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان مرکزی

  
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.