یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
کهگیلویه و بویراحمد رتبه اول فروش رسانه های دیجیتال را کسب کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان از میان 21 استان برگزار کننده نمایشگاه رسان
محصولات پاک در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال ارائه می‌شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در ای
بالغ بر ۱۲ درصد مردم کهگیلویه و بویراحمد از نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال دیدن کردند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بالغ بر ۱۲ درصد مردم استان از نمایشگاه رسانه‌ها
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی است.استان کهگیلویه وبویراحمد را به دیار آریوبرزن می شناسند.حمداله مستوفی در تاریخ گزیده از ایل جاکی نام می‌برد. در قدیم چهار ایل بویراحمد که شامل: {دشتموری :(طاس احمدی طایفه بر آفتابی شیخ ممو ،جلیل،اولادمیرزاعلی)سادات امامزاده علی ایل تامرادی کی گیوی،اقایی،} ، نویی، دشمن‌زیاری و چرام را اصطلاحاً «چهاربنیچه» می‌نامیدند. منطقه ای که اکنون استان کهگیلویه و بویراحمد نام دارد دارای پیشینه کهن تاریخی است . هر چند در گذشته ای نه چندان دور ،جزء یکی از بلوکهای مملکت فارس بوده و از روستا های توابع کازرون به شمار میرفته است که خود شامل دو قسمت می شد : قسمت شمال شرقی که آن را سردسیر و کوهستانی و پشت کوه می نامیدند و قسمت جنوبی و غربی که نره کوه و بهبهان نامیده می شد.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال کهگیلویه و بویر احمد(یاسوج) 

بیست و یکمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کهگیلویه و بویراحمد(یاسوج) عصر امروز 10 آبان ماه 1390 با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینیامام جمعه موقت یاسوج، فرماندار شهرستان بویراحمد،کمالوندی مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد، توفیقیان مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مهندس مهدی صرامی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و جمعی از مسئولان استانی و استقبال خوب مردم و نوجوانان در مصلی امام خمینی(ره) یاسوج افتتاح شد و تا تاریخ 15 آبان ماه از ساعت 9 الی 12 و بعدازظهرها 16 الی 20 ادامه یافت.

مهدی صرامی در این آیین گفت: شور و شوق مردم این دیار از چنین نمایشگاهی یک سرمایه است که می توان از این سرمایه بیشترین بهره را برد.

بخش های اصلی نمایشگاه عبارتند از (نرم افزارهای رایانه ای،نرم افزارهای تلفن همراه،پایگاه های اینترنتی،بازی های رایانه ای) و بخش های جنبی (مسابقات،شهر دیجیتال،نگار گذر فناوری و نوآوری،جنگ نرم در رسانه های دیجیتال،نشست ها و کارگاه های آموزشی،برگزیدگان بین المللی رسانه های دیجیتال)به منظور فرهنگ سازی و آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم ،مسئولین و بویژه جوانان استان کهگیلویه و بویر احمد با فرصت ها، چالش ها، فرهنگ بهره گیری صحیح، تقویت ظرفیت های استانی رسانه های دیجیتال برپا گردیده است.

افتتاح بیست و یکمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کهگیلویه و بویر احمد(یاسوج)  

پوستر بیست و یکمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کهگیلویه و بویراحمد

پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال یاسوج


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.