یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
استقبال گرم بیرجندی‌ها از نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خراسان جنوبی
دومین روز از برگزاری نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در خراسان جنوبی با استقبال گرم بیرجندی‌ها به
بررسی نقش اینترنت در شکل گیری هویت دینی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال خراسان جنوبی
به همت مرکز توسعه وبلاگ نویسی دینی خراسان‌جنوبی نشست نقش اینترنت در شکل گیری هویت دینی جوانان از سلس
نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال فرصت برای معرفی بیرجند است
فرماندار بیرجند با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در بیرجند گفت: این نمایشگاه فر
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

  استان خراسان جنوبی، با مصوبه مجلس شورای اسلامی و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان، در سال ۱۳۸۲ ایجاد شد.خراسان جنوبی شامل محدوده‌ای از خراسان بزرگ است که در سده‌های پیش قهستان نامیده می‌شده‌است. شهرهای مهم ایالت قهستان، تون (فردوس امروزی) و قائن بوده‌اند. مارکوپولو نیز در سفرنامه خود، از این منطقه با نام تونوکاین (تون و قاین) یاد کرده‌است.استان خراسان جنوبی رتبهٔ اول تولید محصولات باغی زرشک و عناب و رتبه دوم تولید زعفران و پنبه را در سطح ایران داراست. همچنین این استان، ششمین تولیدکنندهٔ انار در بین استان‌های ایران است و شهرستان فردوس پس از شهرستان‌های ساوه و نی‌ریز، سومین تولیدکنندهٔ انار در ایران است.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان خراسان جنوبی

 بیست و هفتمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان خراسان جنوبی در تاریخ 26 بهمن ماه 90 با حضور محمد صادق افراسیابی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال،و برخی از مسئولان استانی و کشوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان خراسان جنوبی واقع در شهرستان یبرجند، خیابان غفاری، محل نمایشگاه های بین المللی استان خراسان جنوبی افتتاح گردید و تا تاریخ 1 اسفند ماه ادامه یافت.

 این نمایشگاه دارای بخش های اصلی و جنبی نرم افزارهای رایانه­ ای، نرم افزارهای تلفن همراه، برگزاری مسابقات، برگزاری کارگاه و نشست آموزشی، شهر دیجیتال، جنگ نرم در رسانه­ های دیجیتال، بازی­های رایانه­ ای، نگارگذر فناوری و نوآوری و برگزیدگان جشنواره بین­ المللی رسانه­ های دیجیتال و در فضایی بالغ بر 2500 متر مربع صبح ها 9 الی 12 و عصرها 16 الی 20می­ باشد.

 در این نمایشگاه که به منظور سالم‌سازی فضای رسانه‌های مجازی و با هدف ترویج استفاده بهینه از رسانه‌های دیجیتال برگزار می‌شود، 70 شرکت در قالب 60 غرفه آثار خود را در معرض دید عموم قرار خواهند داد.

افتتاحیه نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان خراسان جنوبی

پوستر بیست و هفتمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان خراسان جنوبی

 

  
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.