یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
آغاز به کار سی و هفتمین نمایشگاه استانی رسانه های دیجیتال
سی‌و‌هفتمین نمایشگاه استانی رسانه‌های دیجیتال روز گذشته با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان
معاون مرکز توسه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال: در جنگ نرم دشمن به دنبال فروپاشی از درون است
محمد صادق افراسیابی، معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان گشایش یافت
دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان روز شنبه با حضور معاون رسانه های دیجیتال مرکز توسعه فنا
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

 کرمان (نام منطقه در پارسی باستان: کارمانیا) یکی از کلانشهرهای ایران و مرکز استان کرمان پهناورترین استان ایران درجنوب شرقی این کشور واقع است. کرمان یکی از پنج شهر تاریخی ایران است. وسعت شهر کرمان ۱۴۰۰۰ هکتار است و به دلیل وسعت شهری و جمعیت کرمان، این شهر جزو کلان‌شهرهای ایران طبقه‌بندی شده‌است.کرمان به لحاظ مساحت شهری هشتمین شهر ایران است. شهر کرمان، یک مرکز جمعیتی و بزرگترین شهر در منطقه جنوب شرق ایران است.کرمان به لحاظ صنعتی، سیاسی، فرهنگی و علمی مهمترین شهر جنوبشرق کشور است. حاشیه‌نشینی مهمترین مشکل کلانشهرکرمان است. کرمان در حال تبدیل شدن به شهری الکترونیکی است و این شهر به عنوان پایلوت دولت الکترونیک انتخاب شده‌است و در برنامه‌های توسعه کشور باید به شهری الکترونیکی تبدیل شود. شهرکرمان با ۱۷۵۶ متر ارتفاع از سطح دریا،سومین مرکزاستان بلند و مرتفع ایران محسوب می شود و همین امر باعث اعتدال هوای شهرکرمان درفصل تابستان شده است.دین اکثر مردم شهر کرمان اسلام و مذهب مردم شیعه است. جمعیت چند هزار نفری از زرتشتیان و اقلیتی از کلیمیان (یهودیان) نیز در کرمان زندگی می‌کنند.قریباً تمامی مردم شهر کرمان همچون سایر مناطق مرکزی ایران از قوم آریایی و فارس می‌باشند.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

یازدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال در 1389/8/29 با حضور جناب آقای نجار استاندار کرمان، جناب آقای دری معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جناب آقای فداکار معاون اداری و مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آقای سعیدی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و برخی دیگر از مسئولان استان در محل دائمی نمایشگاه های جنوب شرق استان کرمان واقع در بیرم آباد آغاز شد و تا هفتم آذر ماه ادامه یافت. این نمایشگاه همزمان با نمایشگاه کتاب استان در شش بخش اصلی و سه بخش جانبی برگزار شد و با استقبال بالای بازدیدکنندگان و مخاطبان مختلف مواجه شد. در این  نمایشگاه 35 شرکت کننده محصولات و توانمندی های خود را در حوزه مختلف فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در فضایی بالغ بر 1500 متر ارائه کردند.

افتتاحیه نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان


دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان(جیرفت)

بیست و دومین نمایشگاه استانی و دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان(کرمان جنوبی، جیرفت) عصر روز 30 آبان ماه سال 1390 با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری آیت الله محمدی گلپایگانی، سید محمد حسینی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام سید احمد حسینی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان،اسماعیل نجار استاندار کرمان، ابراهیم غنچه پور فرماندار شهرستان جیرفت، امام جمعه شهرستان جیرفت و دیگر مسئولین استانی در محل تالار ولایت دانشگاه ازاد اسلامی شهرستان جیرفت اغاز به کار نمود.

این نمایشگاه در بخش های نرم افزارهای رایانه ای، نرم افزارهای تلفن همراه، پایگاه های اینترنتی، بازی های رایانه ای، مسابقات،شهردیجیتال، نگار گذر فناوری و نوآوری، جنگ نرم در رسانه های دیجیتال، نشست ها و کارگاه های آموزشی، برگزیدگان بین المللی رسانه های دیجیتال از 30 الی 5 آذر ماه 1390 از ساعت 9 الی 12 و بعدازظهرها 16 الی 20 در فضایی بالغ بر 1900 متر مربع ادامه یافت.

افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان- جیرفت
  

 

سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

بیست و ششمین نمایشگاه استانی و سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان در جواد کمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان، احمد سعیدی مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، رضا کامیاب مقدس رییس جهاد دانشگاهی استان و جمعی از مسئولان استانی و محلی در حسینیه ثارالله کرمان از تاریخ 16 الی 20 بهمن ماه 90 از ساعت 9 الی 12 و بعدازظهرها 16 الی 20 در فضایی بالغ بر 2200 متر مربع ادامه یافت و 65 شرکت های نرم افزاری در این نمایشگاه محصولات فرهنگی دیجیتال خود را به نمایش درآوردند.

جواد کمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان اظهار داشت: امروز رشد علمی دنیا در هر 2.5 سال برابر با 800 سال گذشته و این نشان دهنده میزان رشد و پیشرفت جهان در علم و دانش است.

وی افزود: کرمان به عنوان استان پایلوت دولت الکترونیک در کشور معرفی شده و امروز کار همه کسانی که در حوزه دیجیتال فعالیت می‌کنند، بسیار مهم و ارزشمند است.

  افتتاح سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

 

چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان(بم)

سی و هفتمین نمایشگاه استانی و چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان در بعداز ظهر روز شنبه 4/ 6/ 91 باحضور حسین شایق فرماندار شهرستان بم، حجت الاسلام و المسلیمن دانشی امام جمعه بم، غضنفرآبادی رییس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بم، جزینی شهردار بم و جمعی از مسئولان دیگر در مجموعه ورزشی فجر واقع در میدان سرداران آغاز شد و تا 8 شهریور ماه از ساعت 18 الی 24 ادامه یافت.

این نمایشگاه با عرصه بیش از 1800 نرم افزار رسانه ای و با تخفیف 50 درصد شامل 35 غرفه مذهبی، فرهنگی، کاربردی، کودک و سایتهای رسانه ای بوده در بخش های نرم افزارهای رسانه ای، بازی های رایانه ای، فرصت ها و تهدیدها،خانواده و سرگرمی های دیجیتال، نشست و کارگاه های تخصصی و هنرهای دیجیتال برگزار شد.

در این نمایشگاه بخش عمده ای از پتانسیل و توانمندی هایکشور در حوزه های مختلف رسانه های دیجیتال در فضایی بالغ بر 1400 متر مربع برگزار گردید.  

افتتاح چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان -بم  

پوستر یازدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

بنر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

 بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال کرمان

پوستر بیست و دومین نمایشگاه استانی و دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان  

پوستر دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال کرمان

 

پوستر چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

پوستر سومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

پوستر سی و هفتمین نمایشگاه استانی و چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان

پوستر چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال  کرمان-بم

بنر محیطی چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان کرمان-بم

بنر چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال  کرمان-بم

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.