یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
بیست و هشتمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال ایلام برگزیدگان خود را شناخت
آیین اختتامیه بیست و هشتمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال ایلام با معرفی غرفه های برتر لحظاتی پیش پایان
بازی های رایانه ای ایرانی نیاز کاربران را تامین می کند
مدیر برنامه ریزی نمایشگاه های استانی رسانه های دیجیتال معتقد است که بعضی از بازی های رایانه ای ایران
نمایشگاه دوم در استان ایلام گستده تر و شایسته تر برگزار شود
استاندار ایلام در بازدید از آخرین روز نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان ایلام بر توسعه فضای نمایشگاهی
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

 تاریخچه

 استان ایلام یکی از استان‌های کشور ایران است که در باختر این کشور و در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌است. این استان از استان‌های کمابیش جنگلی ایران است. پیش از دوره رضاشاه به این ناحیه پشتکوه می‌گفتند، اما در شهریور ۱۳۱۴ ه. ش. در زمان پادشاهی رضاشاه به موجب تصویب‌نامهٔ هیأت وزیران و به منظور یادآوری عظمت و شکوه تمدن عیلام باستان، نام روستای حسین‌آباد، به ایلام تغییر یافت و این روستا به عنوان شهر و مرکز استانی به نام ایلام انتخاب شد. منطقه تمدن باستانی عیلام در استان‌های فارس و خوزستان امروزی تمرکز داشت اما ظاهرا تصمیم دوران رضاشاه برای نام‌گذاری استان ایلام به این موضوع برمی‌گردد که منطقه پشتکوه نیز در دوره‌هایی بخشی از ناحیه عیلام باستان بوده‌است.

ایلام دومین استان ایران به لحاظ امنیت است. زبان رایج ساکنین استان ایلام کردی است که طوایف و ایلات مختلف در تمامی شهرستانهای استان با اندک تفاوتی در ادای الفاظ و کلمات بدان تکلم می‌کنند.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان ایلام

بیست و هشتمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان ایلام در تاریخ 16 اسفند ماه 90 با حضور علی گهرسودی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، محمد صادق افراسیابی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمد مهدی انصاری مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی رسانه­ ها، سعید جابری انصاری دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی و هنری ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در بلوار شهید بهشتی، مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ایلام برگزار شد و تا 20 اسفند ماه از ساعت 10 الی 19 در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

استاندار ایلام بیان نمود حوزه مجازی را تاثیر گذار در توسعه  خدمات الکترونیکی دانست و دنیا رسانه های دیجیتال و فضاهای مجازی دنیای وسیعی است اما از این فضا در کشور کمتر استفاده شده است.

مجتبی اعلایی افزود این نمایشگاه در 46 غرفه، آخرین دستاوردهای در حوزه نرم افزاری در فضایی بالغ بر 1000 متر مربع با بیش از 2000 عنوان محصولات فرهنگی دیجیتال ارائه می دهند.

وی با اشاره به وسعت این نمایشگاه گفت: امیدواریم با آماده شدن مجتمع نمایشگاهی استان ایلام، سال آینده به نحوه بهتری و شایسته­تری نمایشگاه رسانه­های دیجیتال را برپا کنیم.

افتتاح نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان ایلام  

 

پوستر بیست و هشتمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان ایلام
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.