یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
اختتامیه نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گلستان
آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گلستان امروزبا حضور مسئولان استانی و کشوری برگ
توزیع یک میلیارد ریال بن کارت در نمایشگاه رسانه های دیجیتال گلستان
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: یک میلیارد ریال بن کارت در نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان
استقبال خوب از نمایشگاه رسانه های دیجیتال گلستان
ابوذر خیاطی مسئول برگزاری نمایشگاه های استانی رسانه های دیجیتال گفت: استقبال از نخستین نمایشگاه رسان
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

استان گلستان که منطقه گرگان و دشت را در بر می گیرد در تمام تاریخ ایران به صورت یکی از واحد های سیاسی مستقل (ساتراپی - بیگلر بیگی - ولایت - ایالت - استان ) اداره می شده است .

گرگان، نهمین سرزمین اهورامزدا، در طول تاریخ نام ایالتی بزرگ بود که تقریباً با جغرافیای استان فعلی منطبق می شد. مرکز این ایالت، شهر جرجان بود که بعدها بر اثر حوادث طبیعی و جنگ نابود و شهر استراباد (گرگان فعلی) پایتخت آن شد.

از دوران هخامنشیان ، ساتراپی هیرکانیا بخشی از امپراطوری ایران بوده که پس از اسلام ، تحت نام ولایت جرجان به حیات سیاسی خود ادامه داده و از مراکز فرهنگ و تمدن ایرانی به شمار می آمده است .

گرگان ، پایتخت فرمانروایان آل زیار بود که از نخستین فرمانروایان ایرانی پس از اسلام و از سردمداران رهایی ایران از استیلای اعراب بودند .

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گلستان

 شانزدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گلستان درصبح یکشنبه 4 اردیبهشت 90 با حضور آقای مهدی صرامی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، ابوذر خیاطی مسئول برگزاری نمایشگاه های استانی رسانه های دیجیتال، آقای منتظری مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، آقای سوخته سرایی معاونت توسعه منابع انسانی استانداری استان گلستان و جمعی از دوستداران رسانه های دیجیتال در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گلستان واقع در بزرگراه گرگان، آق قلا، روبروی فرودگاه بین المللی گرگان افتتاح گردید.

 مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت: این نمایشگاه در فضایی بالغ بر 6000 مترمربع و با حضور 120 شرکت دارای محصولات فرهنگی دیجیتال از ساعت 10 الی 20برگزار شد.

وی افزود: این نمایشگاه دارای بخش های نرم افزارهای رایانه ای، نرم افزارهای تلفن همراه، شهر دیجیتال، مسابقات و سرگرمی دیجیتال، برگزیدگان ادوار جشنواره های گذشته، جنگ نرم و رسانه های دیجیتال، نشست و کارگاه های آموزشی، پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها، فناوری و نوآوری، رسانه های دیجیتال در آینه هنر می باشد.

افتتاحیه نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گلستان  

پوستر شانزدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گلستان

پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال گلستان

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.