یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
برگزاری کارگاه‌های تخصصی در نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان گیلان
ابوذر خیاطی مسئول نمایشگاه استانی رسانه های دیجیتال گفت: در این نمایشگاه کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار می شود.
بازدید معاون سیاسی ‌امنیتی استاندار از نمایشگاه رسانه های دیجیتال گیلان
غلامعلی رضوانی از دهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بازدید کرد.
نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال گیلان به کار خود پایان داد
نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال گیلان شب گذشته در مکان دائمی نمایشگاه های استان در رشت به کار خود پایان داد.
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

لغت‌نامه دهخدا، واژهٔ گیلان را برگرفته از «گیل»، به‌اضافهٔ پسوند مکان «ان»، به معنای محل سکونت گیل‌ها دانسته و افزوده‌است که صورت این واژه در زبان پهلوی، گِلان (Gelan) و نزد یونانی‌ها گِلای (Gelae) بوده‌است.گیلان در زمینه تولید چای، زیتون، فندق و بادام زمینی مقام اول و به لحاظ تولید این استان، دارای مرز بین‌المللی از طریق آستارا با جمهوری آذربایجان است که از شمال به کاسپین و کشور آذربایجان، از غرب به استان اردبیل، از جنوب به استان زنجان و قزوین و از شرق به استان مازندران محدود می‌شودبرنج مقام دوم در ایران را داراست.گیلان به دلیل برخورداری از طبیعت غنی و میراث فرهنگی و تاریخی از قطب‌های گردشگری ایران به شمار می‌رود که سالانه بیش از ۵ میلیون گردشگر را از سراسر کشور جذب خود می‌کند. عمده جمعیت گیلان همچون اکثریت مردم ایران شیعه‌اند. بخشی از تالشها اقلیت قابل توجه سنی شافعی را در مرکز و شمال تالش شکل می‌دهند.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گیلان

دهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گیلان در تاریخ 11 آبان ماه 1390 با حضور روح الله قهرمانی چابک استاندار استان گیلان، حجت الاسلام حمید پورعیسی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، صرامی معاون مرکز توسعه  فنآوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در فضایی بالغ بر 5000 متر مربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان گیلان واقع در کیلومتر 5 جاده تهران افتتاح گردید و تا 17 آبان ماه ادامه یافت.

مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: دنیای مجازی امروز فضای عمومی اطلاعات و دانش اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات را تحت پوشش خودش قرار داده است. در واقع این دوران را باید عصر نو زایی مجازی و رنسانس تبادل اطلاعات نامید، زمان تبادل اطلاعات خود را از حوزه فیزیک خارج می کند، باز کردن فضای مجازی مکان را از خود دور کرده است. امروزه با رسانه های جدید و دنیای دیجیتال، دنیای یادگیری و فراگیری دانش و فناوری می توان به انقلابی دیگر دست یافت.

وی افزود: مدیران و صاحب نظران رسانه ها و مطبوعات به جای پرداختن به نکات منفی و ضررهای رسانه های دیجیتال و سیگنال و مصادیق آن باید جوانان را به فواید آن توجه دهند و همچنین این نمایشگاه با حضور ۴ هزار اثر فرهنگی هنری دیجیتال در ۱۱۰ غرفه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ برای علاقمندان باز خواهد بود.

افتتاح نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گیلان  


پوستر دهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گیلان

 پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گیلان

بنر تبلیغاتی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گیلان

بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان گیلان

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.