چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸
 
برگزاری نشست تهدیدشناسی رسانه های دیجیتال با حضور مسئولین استان قزوین
استاندار و مسئولین استانی استان قزوین در نشست ویژه تهدیدات رسانه های دیجیتال که در نمایشگاه رسانه ها
بازدید استاندار قزوین از دومین نمایشگاه استانی رسانه های دیجیتال قزوین
روزیه، استاندار قروین در چهارمین روز برپایی نمایشگاه استانی رسانه های دیجیتال در این استان به بازدید
برگزاری دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین
دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در استان قزوین، با هدف توسعه فرهنگ‌سازی استفاده از رسانه‌های دیجیتا
تعداد نمایش:
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

یکی از شهرهای بزرگ ایران در باختر ایران و مرکز استان و شهرستان قزوین است. قزوین در زمان حکومت صفوی پایتخت ایران بوده است و به همین دلیل دارای امکان و موزه های تاریخی بسیاری می باشد.قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است و از جمله خوشنویسان معروف می توان به میرعماد قزوینی اشاره کرد. قزوین به علت دارا بودن ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار باغستان در اطراف شهر و وجود بوستان ۱۴۰۰ هکتاری باراجین در سال ۱۳۹۲ از سوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به عنوان شهر پاک ایران انتخاب شد. فارسی زبان رایج در بین عموم اهالی قزوین است. البته برخی از ساکنان این شهر به زبان‌های تاتی، مراغی، کردی، لری، ترکی و رمانلویی نیز سخن می‌گویند. آب انبار سردار بزرگ‌ترین آب انبار تک گنبدی جهان در قزوین می‌باشد. شهریور ماه سالروز انتخاب قزوین به عنوان پایتخت از سوی شاه تهماسب صفوی است. با تصویب شورای شهر قزوین این روز از تقویم با عنوان روز قزوین انتخاب شده‌است. و همایش قزوین با حضور سفیرانی که در زمان صفوی در این شهر حضور داشتند برگزار می‌شود. در این روز بازدید از موزهها و اماکن سیاحتی رایگان بوده و نیز تورهای رایگان برای بازدید و گشت گزار در شهر از طرف شهرداری برگزار می‌شود.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

بیستمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین در تاریخ 18 تیرماه 1390 با حضور آیت الله باریک بین امام جمعه استان قزوین، صرامی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، محمد حسین شفیعی ها مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و جمعی از مسئولان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان قزوین واقع در انتهای بلوار دانشگاه بین المللی حضرت امام خمینی(ره) در فضایی بالغ بر 3800 متر مربع  و در پنج بخش اصلی: بازی های رایانه ای، جنگ نرم در رسانه های دیجیتال، نگارگذر فناوری و نوآوری، نشست و کارگاه های آموزشی، برگزیدگان جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال و سه بخش جنبی: شهر دیجیتال، نرم افزار های تلفن همراه و نرم افزار های رایانه ای برگزار گردیدو تا تاریخ 24 تیرماه ادامه یافت. از اهم اهداف برگزاری این نمایشگاه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1. توسعه فرهنگ استفاده از رسانه های دیجیتال

2. آشنایی با دستاوردهای دیجیتال و بهره مندی از تولیدات رسانه های دیجیتال

3. عدالت فرهنگی

 

افتتاحیه نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

..........................................................................................................................................................

 

دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

چهلمین نمایشگاه استانی و دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین درسالن شماره یک محل نمایشگاه های دائمی بین المللی قزوین با حضور حسینی نائب رئیس کمیته فرهنگی مجلس شورای اسلامی، محمد حسین شفیعی ها مدیر اداره کل ارشاد اسلامی استان قزوین، آقای قابل رئیس شورای هماهنگی استان ها، حسین واعظیان مدیرروابط عمومی و اموربین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و جمعی از معاونین استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان قزوین با حضورتولیدکنندگان برتر کشوری و استانی در حوز ه رسانه های دیجیتال و با عرضه3000 عنوان نرم افزار و در فضایی بالغ بر 2000 متر مربع برگزار گردید.

این نمایشگاه از 25 لغایت 29 آذرماه 1392 از ساعت 15 الی 21 میزبان شهروندان قزوینی می باشد.

افتتاحیه دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین  

پوستر بیستمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

پوستر نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

 کارت نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

 کارت غرفه داران نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قزوین

...........................................

پوستر دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

پوستر دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

کارت دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

کارت غرفه داران دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قزوین

کارگاه های آموزشی در دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان قزوین

کارگاه های آموزشی در دومین نمایشگاه رسانه های دیجیتال قزوینکلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.