یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
گالری عکس نمایشگاه گالری عکس نمایشگاه
اختتامیه ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اصفهان
اختتامیه ششمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اصفهان در روز شنبه 8 خردادماه 1389 با حضور حسینی وزیر فرهن
ششمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان اصفهان برگزار خواهد شد
مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نمایشگاه رسانه های دیجیتال برای اولین بار دراستان اصفهان و ب
اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان اصفهان گشایش یافت
ششمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در در باغ
گالری عکس نمایشگاه

تاریخچه:

 اصفهان شهری باستانی-گردشگری در مرکز ایران است. اصفهان به لحاظ جمعیت پس از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ و توسعه‌یافتهٔ ایران و یک‌صد و هفتاد و یکمین شهر پرجمعیت دنیاست.بناهای تاریخی متعددی در شهر وجود دارد که تعدادی از آن‌ها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. اصفهان در سال ۲۰۰۶ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و در سال ۱۳۸۸ به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی انتخاب شد. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل‌های سرپوشیده، کاخ‌ها، مسجدها و مناره‌های منحصربفرد معروف است. این امر باعث شده‌است که در فرهنگ ایرانی اصفهان، نصف جهان لقب بگیرد.ین شهر در منطقه‌ای نیمه کویری در مرکز ایران و در کنار زاینده‌رود قرار گرفته که از کوههای مرکزی ایران سرچشمه می‌گیردو به باتلاق گاوخونی می‌ریزد و از مراکز گردشگری، فرهنگی و اقتصادی ایران محسوب می‌شود. زاینده‌رود بزرگترین رود فلات مرکزی ایران از کوه‌های مرکزی ایران سرچشمه گرفته و از میان اصفهان می‌گذرد. همچنین جنگل ناژوان از مناطق خوش آب و هوای حاشیه زاینده‌رود می‌باشد.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان اصفهان

 ششمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در در باغ موزه هنرهای زیبای اصفهان در مساحتی بالغ بر 3000 متر مربع با حضور امیر احمدی مشاور ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سعید حسینی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ابوالفضل یعقوبی معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، عیسی زارع پور رییس مرکز توسعه‌ی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی از تاریخ 2  الی 8 خرداد ماه 1389 از ساعت 14 لی 22 برگزار گردید.

حسینی مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد استان گفت: اهداف کلی از برگزاری این نمایشگاه، فرهنگ استفاده‌ی صحیح از نرم افزارها و رایانه و تلفن همراه در بین اقشار مختلف مردم و جایگزینی نرم افزارهای مجاز به جای نرم افزارهای غیر مجاز ذکر کرد. وی گفت برای نخستین بار در این شهر برگزار می‌شود دارای پنج بخش اصلی و شش بخش جنبی است که بخش‌های اصلی آن شامل، نرم‌افزارهای رایانه‌ای، نرم‌افزارهای تلفن همراه، بازی‌های رایانه‌ای، پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ و شهر دیجیتال و بخش جنبی آن نیز شامل نشست‌ها و کارگاه‌های آموزشی، خانواده‌ و رسانه‌های دیجیتال، مسابقه و سرگرمی، نگار گذر فناوری و نوآوری، رسانه دیجیتال در آیینه هنر و معرفی برگزیدگان جشنواره رسانه‌های دیجیتال است.

در این نمایشگاه بیش از 5000 عنوان نرم افزار از 80 شرکت کننده داخلی به عرضه درآوردند. از بخش هایی که بیش از همه مورد استقبال و توجه خانواده ها، کودکان و نوجوانان قرار گرفت، می توان به بازی های رایانه ای، نرم افزار های تلن همراه و پایگاه های اینترنتی و وبلاگ ها اشاره کرد.

افتتاحیه نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان اصفهان  

پوستر ششمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان اصفهان

 پوستر نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان اصفهان

بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال اصفهان

 بنر نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان اصفهان


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.