یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
ارائه خدمات الکترونیکی اداره پست در نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال شهرکرد
اداره کل پست استان چهارمحال وبختیاری در هجدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه سراسری رسانه‌های د
اطلاعیه شماره 1 نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان چهارمحال و بختیاری
مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی با هدف توسعه فرهنگ سازی استف
نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در شهرکرد افتتاح شد
هجدهمین نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در استان چهارمحال و بختیاری با حضور جمعی از مسئولان این اس
گالری عکس نمایشگاه

 تاریخچه:

 زبان مردم این استان عموماً لری است و مرکز این استان شهرکرد است. این استان با ۱۶٬۳۳۲ کیلومتر مربّع وسعت معادل یک درصد از کل وسعت ایران، بیست و دومین استان کشور از نظر مساحت می‌باشد. استان چهارمحال و بختیاری از جمله مناطق کوهستانی فلات مرکزی ایران محسوب می‌شود. نام چهارمحال و بختیاری اشاره به دو بخش منطقه چهارمحال و منطقه بختیاری دارد. چهارمحال بخشی روستانشین میان اصفهان و منطقه ایل نشین بختیاری بود. محال جمع مکسر کلمه محل به معنی ناحیه و مکان است و چهار محال یعنی چهار ناحیه که عبارت بودند از: لار، کیار، میزدج و گندمان. در تقسیمات کنونی استان، لار و کیار در شهرستان شهرکرد، میزدج در شهرستان فارسان و گندمان در شهرستان بروجن قرار می‌گیرد. منطقه بختیاری نیز که از دیر باز کوچ گاه ایل بزرگ یختیاری بوده و هست، هم اکنون شامل شهرستان‌های کوهرنگ، فارسان، اردل و لردگان می‌باشد.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان چهارمحال و بختیاری

هجدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان چهارمحال و بختیاری در سوم خرداد ماه 1390 با حضور علی اصغر عنابستانی استاندار چهارمحال و بختیاری، حسین گنجی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری، رحیم خیاطی مسئول برگزاری نمایشگاه های استانی رسانه های دیجیتال و برخی از مسئولان استانی و کشوری در محل دائمی نمایشگاه های استان چهار محال و بختیاری واقع در شهر کرد افتتاح شد و تا 9 خردادماه ادامه یافت.

این نمایشگاه در بیش از 115 غرفه برپا شده است که از این تعداد، 51 غرفه به فروش نرم افزار، 50 غرفه برای معرفی دستاوردهای دیجیتالی و 14 غرفه نیز به معرفی دستاوردها و توانمندی‌های نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان اختصاص داده  و  در فضایی بالغ بر 3000 متر مربع ادامه یافت.

 این نمایشگاه در بخش های نرم افزار های رایانه ای، نرم افزار های تلفن همراه، بازی های رایانه ای، مسابفات، رسانه های دیجیتال در آیینه هنر، نگارگذر فناوری و دیجیتال، جنگ نرم در رسانه های دیجیتال، پایگاه های اینترنتی، برگزیدگان جشنواره های بین المللی رسانه های دیجیتال، نشست و کارگاه های آموزشی صبح ها 9الی 12 بعدظهرها 16 الی 20 آماده ارائه خدمات نرم به عموم علاقه مندان است.

هجدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان چهارمحال و بختیاری  

پوستر هجدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان چهارمحال و بختیاری
  
 
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.