یکشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
 
اختتامیه اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بوشهر
اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بوشهر یکشنبه 21 آذرماه پس از 7 روز تلاش به کار
شفیعی: تشریح جزئیات اولین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در بوشهر
شفیعی مدیر کل ارشاد بوشهر رسانه های دیجیتال با تشریح برنامه‌های اولین نمایشگاه ر
نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در بوشهر گشایش یافت
اولین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بوشهر صبح روز دوشنبه 15 آذر با‎ ‎حضور آیت الله
گالری عکس نمایشگاه

 تاریخچه

استان بوشهر از استان‌های جنوب غربی ایران است. نام بوشهر در کتاب‌ها و اسناد تاریخی، تحت نام‌های مختلفی نظیر «رام اردشیر»، «ابوشهر»، «لیان» و «ریشهر» به ثبت رسیده‌است. بیشتر مردم بوشهر به زبان فارسی تکلم می‌کنند. بندر امروزی بوشهر را نادرشاه افشار در ۱۷۳۶ میلادی رونق دوباره بخشید. نام این محل پیش از آن ریشهر بود. بندر بوشهر به خاطر عواملی مانند صیادی،وجود نیروگاه اتمی کشتی سازی و صادرات از این بندر رونق اقتصادی گرفته‌است. بنای بوشهر به اردشیر ساسانی نسبت داده شده و نام اصلی آن «رام اردشیر» بوده‌است. گفته می‌شود که «رام اردشیر» به مرور زمان به «ریشهر» تبدیل شد. به نظر می‌رسد که بوشهر تحریف شده ریشهر- همان شهر قدیمی است.

۱۸اسفند سالروز تأسیس مدرسه سعادت روز بوشهر نام گرفته شده است.

 

نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان بوشهر

دوازدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان بوشهر در تاریخ پانزده آذر ماه 1389 با حضور حضرت آیت الله صفائی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، آقای شفیعی مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، سیدزاده رییس حوزه هنری استان بوشهر، آقای صرامی معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و برخی دیگر از مسئولان استان و شهرستان های تابعه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان واقع در کیلومتر 4 جاده بوشهر - برازجان از ساعت 9:30 الی 12 و بعدازظهرها از ساعت 16 الی 20 آغاز شد و تا بیست و یکم آذر ماه ادامه یافت.

 در این نمایشگاه 110 شرکت از اقصی نقاط کشور به ارائه محصولات خود پرداختند و شهروندان خون گرم بوشهری در استقبالی پورشور از بخش های اصلی نمایشگاه (نرم‌افزارهای رسانه‌ای، بازی‌های رایانه‌ای، نرم‌افزار تلفن همراه، پایگاه‌های اینترنتی و وبلاگ‌ها، هنرهای دیجیتال و پژوهش، فناوری و نوآوری در رسانه‌های دیجتیال) و بخش های جانبی(نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی رسانه‌های دیجیتال، رسانه دیجیتال در آینه ‌هنر، مراکز و موسسات ارائه‌دهنده خدمات رسانه‌های دیجیتال، استان‌ها و سازما‌ن‌ها، شهر دیجیتال و مسابقات) که در سالنی بیش از 4000 متر مربع دایرشده بود بازدید کردند.

افتتاح نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان بوشهر  

 

 پوستر دوازدهمین نمایشگاه استانی و نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان بوشهر

پوستر نمایشگاه رسانه های دیجیتال بوشهر

بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان بوشهر

بنر محیطی نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بوشهر

طرح بیلبورد نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان بوشهر

طرح بیلبود شهری نخستین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بوشهر

کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.