سه شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

فرهنگ عاشورا، تمدن ساز است/ توحید محوری در نهضت عاشورا برجسته است

فرهنگ عاشورا، تمدن ساز است/ توحید محوری در نهضت عاشورا برجسته است
آیین اختتامیه این سوگواره با حضور دکتر بهمنی رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهندس رادان معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات ، جانعلی مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان ، دکتر ناظم رضوی شهردار سمنان و جمعی دیگر از مدیران ارشد فرهنگی استان سمنان در تالار تئاتر شهر مجتمع فرهنگی و هنری کومش سمنان برگزار شد و از برگزیدگان بخش های مختلف تجلیل بعمل آمد.

 

به گزارش مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، دکترمحمدرضا بهمنی رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرهنگ عاشورا را تمدن ساز خواند و گفت: سوگواره ملی و بین المللی مهر محرم، ترکیبی از هنر و تکنولوژی است که موجب ماندگاری در تاریخ می شود

دکترمحمدرضا بهمنی در اختتامیه مسابقه بین المللی رسانه های دیجیتال مهر محرم در تالار تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان گفت: این سوگواره سه ویژگی مردمی بودن، ابراز علاقه به امام حسین از طریق هنر و استفاده از تکنولوژی است.

وی با تاکید بر اینکه تلفیق هنر با تکنولوژی ماندگاری اثر را به دنبال دارد خاطرنشان ساخت: به طور کلی کار برای امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) و ترویج فرهنگ حسینی، حرکتی پربرکت و با ارزش است.

بهمنی، نهضت عاشورا را منشاء تحولات تمدنی دانست و گفت: این امر در موضوعات مختلف از جمله در بحث معرفتی و توحید محوری نهضت عاشورا بسیار مهم است و توحید محوری در فرهنگ عاشورا امری برجسته است.

وی، نکاه به غایت عبودیت و توجه به مناسبات انسانی در این نهضت را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: توجه به کرامت انسانی از اثرات فرهنگ عاشورا است که فرهنگی تمدن ساز بوده و باید این فرهنگ توسعه و تقویت شود.

اربعین حسینی را نماد این حرکت عظیم دانست و متذکر شد: اربعین حسینی همه ساله موجی را در دنیا ایجاد می کند که بیانگر یک تمدن بشری است و این امر نویدی برای جهانگیر شدن مبین اسلام است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.