چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۸
 

اخبار

کشورهای عضو اکو اصلی ترین خارجی های بخش نمایشگاه رسانه های دیجیتال

کشورهای عضو اکو اصلی ترین خارجی های بخش نمایشگاه رسانه های دیجیتال
نشست بخش اجرایی بین الملل دوازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال با حضور روح الله استیری، سیاح، مشیری،میرباقری، طاهر خانی، دهقان نیری و افراسیابی، به ترتیب، نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نماینده رسانه های دیجیتال، نماینده کشورهای عضو اکو و معاون مرکز رسانه های دیجیتال به میزبانی معاونت علمی ریاست جمهوری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز رسانه های دیجیتال، روح الله  استریری نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که ریاست جلسه را نیز بر عهده داشت با اشاره به شرایط اقتصادی گفت: در این شرایط بهترین راهکار برای تعامل با خارجی ها دعوت از آنها و حضور آنها در رویدادهای بین المللی داخلی است و بر همین اساس نمایشگاه رسانه های دیجیتال فرصتی برای تحقق این هدف می تواند باشد.

وی با اشاره به نقش هند در تامین محتوای دیجیتال منطقه خاطر نشان کرد: تلاش داریم حداقل درصدی از بازار منطقه را که در اختیار هند است گرفته و با رایزنی با سرمایه گذاران کشورهای مختلف از فرصت نمایشگاه برای تعامل با دنیا بهره ببریم.

استیری خاطرنشان کرد: کشورهای عضو اکو به عنوان میهمانان اصلی حدود 50 درصد کرسی های خارجی را در این نمایشگاه در دست گرفته و برای دیگر کرسی ها همچنان لازم به تامل است تا این کرسی ها به کشورهای تاثیرگذار در توسعه فناوری دیجیتال در کشور واگذار شود.

وی با تکیه بر برگزاری نشستهای دو گانه شرکتهای داخلی با سرمایه گذاران خارجی اظهار امیدواری کرد که این نمایشگاه بتواند همکاری های حوزه دیجیتال کشور را گسترش داده و مسیری برای ارتقای خدمات و تعهدات و بیزینسهای کلان با دنیا ایجاد کند.

محمد صادق افراسیابی معاون مرکز رسانه های دیجیتال نیز در این نشست گفت: در هفته جاری نشست خبری نمایشگاه رسانه های دیجیتال را خواهیم داشت که در این خصوصا اطلاعات بیشتری به عموم مخابره می شود و درباره تخصیص بن به داخلی ها و خارجی ها هم می توان به نتایج رسید و در آن نشست سیاستها را اعلام کرد.

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۷:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.