چهارشنبه، ۱ آذر ۱۳۹۶

اخبار

وزارت ارشاد نقش عمده ای در محتواسازی بازی های رایانه ای دارد

وزارت  ارشاد نقش عمده ای در محتواسازی بازی های رایانه ای دارد
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت گسترده‌ای در راستای محتواسازی برای بازی‌های رایانه‌ای که مورد استقبال زیاد نوجوانان و جوانان است، انجام می‌دهد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین­ الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال، محمد حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خراسان جنوبی در پاسخ به این سؤال که نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در محتواسازی در فضای سایبری چیست، اظهار داشت: فعالیت گسترده‌ای در این زمینه آغاز شده که با توجه به حضور گسترده دشمن در این عرصه نیاز به کار بیشتری احساس می‌شود.

وی افزود: قریب به دو سال از فعالیت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گذرد و تا کنون بازی‌های رایانه‌ای متعددی با محتوای داستا‌ن‌های ملی و دینی در این مجموعه برای جوانان و نوجوانان طراحی شده است.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: باید بازی‌های خارجی که بیشتر تبلیغ فرهنگ بیگانه و خشونت است کمتر مورد استفاده قرار گیرد و  بازی‌های ملی جایگزین آن شود .

جعفری اظهار داشت: محتواسازی برنامه‌ها در فضای سایبری در سطح کلان کشور انجام می‌شود و در استان‌ها بضاعت چندانی در این زمینه وجود ندارد البته برخی از استان‌ها اخیرا در این زمینه نیز فعال شده‌اند.

وی تصریح کرد: محتواسازی فرهنگی جزء وظایف قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا با تولید نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای در این زمینه فعالیت کند و نتایج مثبتی را نیز به دست آورد.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در بیرجند آغاز به کار کرده است و برای کمک به خرید مردم و حمایت از شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه بن‌هایی به مبلغ 100 میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

جعفری ادامه داد: کلیه محصولات ارائه شده در این نمایشگاه با 50 درصد تخفیف قابل ارائه است.

نخستین نمایشگاه رسانه­ های دیجیتال استان خراسان جنوبی تا 30 بهمن پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.