یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶

اخبار

یکپارچه سازی و تسهیل صدور مجوز عرضه محصولات فرهنگی - هنری در فضای مجازی طی سه ماه آینده

یکپارچه سازی و تسهیل صدور مجوز عرضه محصولات فرهنگی - هنری در فضای مجازی طی سه ماه آینده
جبر تکنولوژی، فرایندها و مرزبندی های سنتی صدور مجوز در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در هم نوردیده است

 

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال ، محمد رحمتی، قائم مقام و معاون اجرایی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در بازدید از بیست و سومین نمایشگاه الکامپ عنوان کرد: "جبر تکنولوژی" مانند بسیاری از حوزه ها، مرزهای سنتی صدور مجوز را در هم نوردیده و از اینرو امکان صدرو مجوز عرضه محصولات فرهنگی هنری، به روال سابق وجود ندارد.

وی در توضیح این اتفاق گفت: بر اساس روال فعلی، فعالان این حوزه به دلیل چندرسانه ای بودن محصولات قابل ارائه در بسترهای جدید که معمولا ترکیبی از فیلم، انیمیشن، موسیقی، بازی رایانه ای، نرم افزار و... است، ناچار هستند برای اخذ مجوزهای مربوطه، به معاونتهای مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کنند و چون این امر بسیار زمانبر  بوده و با مقتضیات فضای مجازی سازگار نیست؛ از اینرو در سال گذشته به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، کارگروهی با عنوان "هیات نظارت بر عرضه کالا شامل آثار دیداری و شنیداری از طریق رسانه برخط "  با هدف تجمیع کلیه مجوزهای عرضه محصولات فرهنگی و هنری تشکیل شد و از این طریق بسیاری از فرایند های صدور مجوز های "عرضه" محصولات فرهنگی در فضای مجازی، با همکاری معاونت های تخصصی تجمیع شده و به زودی مجوز اینگونه فعالیت ها به صورت یکپارچه صادر خواهد شد. بنابراین افرادی که قصد دارند در خصوص عرضه محصولات فرهنگی در فضای مجازی فعالیت کنند پس ابلاغ مصوبات کارگروه، صرفا از طریق یک سامانه یکپارچه، اقدام به اخذ مجوز "عرضه" محصولات فرهنگی و هنری خواهند کرد و این سامانه موظف است کلیه تاییدیه های لازم را از معاونت های تخصصی دریافت کرده و مجوز نهایی از طریق همین سامانه، در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
این عضو هیات نظارت بر عرضه کالای شامل دیداری ک شنیداری تصریح کرد: این هیات که متشکل از نمایندگان تام الاختیار سازمان سینمایی،  بنیاد ملی بازی های رایانه ای، معاونت امور هنری، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال و نیز خانه سینما، خانه موسیقی و یک نماینده منتخب از بخش خصوصی نرم افزار های رایانه ای و نیز یک نماینده منتخب از بخش خصوصی  بازی های رایانه ای است، طی یک سال گذشته بخشی از فرایند های صدور مجوزهای عرضه محصولات فرهنگی و هنری در فضای مجازی را تجمیع کرده اما بخش دیگر با همکاری معاونت های تخصصی، به زودی تجمیع و یکپارچه و مکانیزه خواهد شد.

قایم مقام مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در پایان خاطرنشان کرد:تجمیع این مجوزها، قطعا کمک شایانی به رونق کسب و کارهای فرهنگی دیجیتال از جمله فروشگاههای نرم افزاری(APP STORE)، سایت های دانلودی و VOD و... خواهد کرد.

عکس : داود محقق

روابط عمومی و اموربین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال،
۲ مرداد ۱۳۹۶ ۲۰:۴۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد.