تغییر اندازه فونت:
جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۳
 
ثبت نام جشنواره و نمایشگاه         ثبت نام جشنواره و نمایشگاه

اخبار

وزارت ارشاد نقش عمده ای در محتواسازی بازی های رایانه ای دارد
قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت گسترده‌ای در راستای محتواسازی برای بازی‌های رایانه‌ای که مورد استقبال زیاد نوجوانان و جوانان است، انجام می‌دهد.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین­ الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه­ های دیجیتال، محمد حسین جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری نخستین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال خراسان جنوبی در پاسخ به این سؤال که نقش وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  در محتواسازی در فضای سایبری چیست، اظهار داشت: فعالیت گسترده‌ای در این زمینه آغاز شده که با توجه به حضور گسترده دشمن در این عرصه نیاز به کار بیشتری احساس می‌شود.

وی افزود: قریب به دو سال از فعالیت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌گذرد و تا کنون بازی‌های رایانه‌ای متعددی با محتوای داستا‌ن‌های ملی و دینی در این مجموعه برای جوانان و نوجوانان طراحی شده است.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: باید بازی‌های خارجی که بیشتر تبلیغ فرهنگ بیگانه و خشونت است کمتر مورد استفاده قرار گیرد و  بازی‌های ملی جایگزین آن شود .

جعفری اظهار داشت: محتواسازی برنامه‌ها در فضای سایبری در سطح کلان کشور انجام می‌شود و در استان‌ها بضاعت چندانی در این زمینه وجود ندارد البته برخی از استان‌ها اخیرا در این زمینه نیز فعال شده‌اند.

وی تصریح کرد: محتواسازی فرهنگی جزء وظایف قانونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا با تولید نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای در این زمینه فعالیت کند و نتایج مثبتی را نیز به دست آورد.

قائم مقام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در بیرجند آغاز به کار کرده است و برای کمک به خرید مردم و حمایت از شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه بن‌هایی به مبلغ 100 میلیون تومان پیش‌بینی شده است.

جعفری ادامه داد: کلیه محصولات ارائه شده در این نمایشگاه با 50 درصد تخفیف قابل ارائه است.

نخستین نمایشگاه رسانه­ های دیجیتال استان خراسان جنوبی تا 30 بهمن پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

روابط عمومی و امور بین الملل مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۴۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز :
 
نام فرستنده :
پست الکترونیک : *  
نظر : *
   
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  

  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.